Bluesový expres vyráží ve čtvrtek 16.11.

Přejít na obsah

Bluesový expres vyráží ve čtvrtek 16.11.

cernypetr
Published by petr v hudba · 15 Listopad 2017
Vyráží ve čtvrtek po poledni na východ směr Zábřeh a odtud lokálkou až do Šumperka, kterýžto se stane skoro na čtyři dny naším domovem, ačkoli nás všech domácích povinností a starostí zbaví a ponechá nám jen hudbu, přátele, pivo, noční sessions, ranní uléhání a dlouhý spánek naskrz bílým dopolednem, aby na druhý (a třetí) večer připravil to samé v bleděmodrém...
Tak nějak tyto dny prožíváme už řadu let, v historii tohoto webu jsem dohledal nejstarší záznam ZDE, pokud mne však paměť neklame, naše první návštěva Šumperku se datuje někdy na rok 2005.
Za ty roky se nám s přáteli na BluesAlive poštěstilo vidět a slyšet leccos, dlouhá řada bohů sestoupila z bluesových výšin do socíkem nasáklého kulturáku a vystřihla vystoupení, na která se nezapomíná. Letos si hned první den splníme další ze snů. Čtvrteční maraton zakončí Jonny Lang, jeden z mladších fenoménů současného blues, který se doposud české kotlině vyhýbal. V rubrice "cernypetr TV" se můžete podívat na čtyři dny starý záznam z pařížského klubu La Cigale (11.11.2017).
Šumperský festival je vstřícný vůči fotografům všech úrovní a technického vybavení, takže obrázků bude všude dost. Můj fotodeníček najdete pod ikonou festivalu na hlavní stránce webu (pakliže se poštěstí a bude i trochu času něco poslat...), abych zbytečně nezahlcoval sociální sítě. Přímá linka na něj je ZDE.
Jonny Lang, byť hvězda festivalu, je jen opulentní předkrm třídenního maratonu. Program festivalu je možno najít na této lince.
Tak ať to přežijeme, hoši!

(Dopisováno post: Video a fotografie z Šumperka 2017 můžete vidět na této stránce.


Návrat na obsah