Co je to KONVOLUT?

Přejít na obsah

Co je to KONVOLUT?

cernypetr
Published by petr v hudba · 27 Únor 2017
Wikipedie praví, že termín KONVOLUT pochází z latinského výrazu convolutus (svinutý, svázaný) a označuje "menší svazek úředních spisů, vzešlých z jednání o téže věci, uložený v jednom ochranném obalu", případně soubor šperků, které patří k sobě  a prodávají se společně jakožto sada.
Pod tímto názvem vyšlo na začátku letošního roku nové album renesančního Vlasty Třešňáka - člověka z generace písničkářů Šafránu, malíře, básníka, spisovatele, principála jiných hudebních sdružení, kterým neúnavně vdechuje život, byť sám už přes dva roky aktivně nekoncertuje. I tento konvolut písní  byl nahrán již v roce 2014 a jeho vydání předcházely jen dotáčky z roku 2016. Písně vesměs nejsou nové, ale nový sound jim dal již albem Alter ego vyzkoušený Temporary Quintet Jana Štolby. Třešňák byl vždycky šansoniér a jeho spojení s jazzovou kapelou je bezkonkurenční (i když to samé bylo možno říkat o Kormanech i Bandu :)
Vlasta Třešňák nekoncertuje, ale peristaltika  jeho autorského střeva je neúnavná. Kdo slyšel AloTrio nebo Totem´s, případně zná jeho texty pro obrozené STROMBOLI,  jenom poznává další stránky tohoto mnohovrstevnatého umělce.
Nebudu si hrát na recenzenta, album KONVOLUT prostě stojí určitě za poslech. A protože autorovy texty nejsou z nejjednodušších, je často třeba poslechnout si písně víckrát. Rád jsem to udělal.
Videoklip k písni SPEKTÁKL z alba KONVOLUT vysílá právě níže CERNYPETR TV. Až bude vysílat něco jiného, klipy z alba najdete na těchto odkazech:


nebo
Návrat na obsah