Obušku, z GIBSu ven! (psáno pro Facebook)

Přejít na obsah

Obušku, z GIBSu ven! (psáno pro Facebook)

cernypetr
Published by petr v politika · 5 Březen 2018
I v Pardubicích jsme se tedy sešli a cca šestisty hlasy požádali naše poslance, aby se porozhlédli po dlouhých chodbách ve Sněmovní, jestli se tam náhodou nepotuluje někdo bez funkce, kdo by byl v čele oné nešťastné komise přece jenom menším výsměchem celému polistopadovému vývoji. Já se do petic, požadujících odvolání toho či onoho zvoleného, moc nehrnu. Nemá to co do činění s mým názorem na dotyčné osoby, jenom chtě nechtě respektuji tu nedokonalost demokracie a zazlívám spíš sám sobě, že se mi nepodařilo přesvědčit víc lidí a přetáhnout je na stranu, o které se domnívám, že je správná.
Doba ovšem postoupila do bodu, kdy nedokonalá demokracie sehrává nerovný zápas s bezskrupulózním ojebáváním obyčejných lidí, na kterém se bohužel nepodílejí už jenom cílevědomé gangy čapích i hradních chytráků, ale zdatně jim sekundují i ti, kteří možná vstoupili do svaté války s "matrixem" v dobré víře, byli však tou komedií vcucnuti a dnes jsou spoluhybateli plíživého rozkladu demokratických poměrů. Nic nepomůžou hrdinné proklamace jednotlivců z tábora vládní pseudostrany, s čím zásadně nesouhlasí, či co budou naopak do roztrhání těla prosazovat. Je to jen esence alibismu a z pohledu posledních výroků premiéra na ondráčkovské téma je Andrej Babiš všech těchto alibistů futrál, protože právě on je iniciátorem systému, který celou tuhle ostudu dopustil.
Takže ano - obušku z GIBSu ven! Ale mě osobně víc zajímá, jak se dnes spí lidem, kteří mu, bez ohledu na osobní proklamace, v roli užitečných idiotů svítí na cestu. Je to opravdu všechno tak, jak jste to chtěli? Už je líp, nebo nás to pravé ořechové ještě čeká?


Návrat na obsah