Stromboli 2014 - na cestě od Morgensterna k Třešňákovi - cernypetr

Přejít na obsah
Třicet let po vzniku skupiny Stromboli a po dlouhých letech tichého doutnání a pouhých ozvěn dávných erupcí se sopka probudila k životu. Vyšlo nové album a ve čtvrtek se křtilo před totálně vyprodanou Hušák - arenou.
Chlapecký zájezd z Pardubic se vydařil, dík patří obětavému řidiči jídelního vozu Honzovi J. a především Patriotu Cecilovi, který včas zajistil vstupenky na optimální místa a to v takovém počtu, že mohl přebytky nabízet i starším bratrům svých vrstevníků :)
Stromboli jsou i po létech mlčení pořád vynikající. Koncert byl díky jednoduché ale výtvarně nápadité scéně i vizuálně strhující, na autorskou a interpretační virtuozitu a invenci jsme u Michala Pavlíčka zvyklí z mnoha dalších projektů, pěvecká kondice Báry Basikové možná mnohé překvapila ale určitě všechny dostala... Na podiu se včetně základní sestavy kapely průběžně pohybovalo celkem osm lidí, v jednu chvíli rytmiku dokonce jistili současně dva top basisti J.Veselý a Guma Kulhánek.
Nová deska zní trochu jinak, než staré kousky, ale jsou to pořád ty zvukově jedinečné Stromboli. Básně Vlasty Třešňáka posunuly Pavlíčkovu hudbu po morgensternovské abstrakci trochu víc k tvarově pevnějším písničkám, které ovšem stále dávají dost příležitostí všem individualitám - tak jak jedna vedle druhé v tomhletom bandu stojí...
Z přehrávače dole si poslechněte ukázku z nové desky Fiat Lux.
Návrat na obsah