cernypetr.com 2011


Přejdi na obsah

Hlavní nabídka:


totems

20.8.2011 - Bernardova rocková noc v České Skalici - TOTEMS hardtramp

Předposlední prázdninový weekend nastalo konečně taky trošičku léto, takže jsme sobotu využili pro cestu do nám nevzdáleného kraje obrozenců a na pozvání kamaráda Pepy Lábuse navštívili slavný rockový festival u klubovny zahrádkářů v České Skalici. Naše cesta vedla přes dřevěný kostelík ve Velinách na Dobrušku, Nové Město nad Metují kde jsme neočekávaně poobědvali s dávným kamarádem Palečkem, muziku ve Skalici a pokračovala v neděli ranní návštěvou ratibořického údolí.
Lokalita, ve které se festiválek dle pozvánky měl odehrávat, s poněkud obskurním názvem "klubovna zahrádkářů" se nakonec ukázala jako welmi sympatické místo u jezu na Úpě, které je na pořádání podobných akcí dobře vybaveno.
Přátelé ze skupiny Totems vystupovali až v nočních hodinách, takže jsme si čekání zkrátili ještě návštěvou vznikajícího srubového campu u Rozkoše mých kamarádů Jindry a Ivana ( viz předloňský sraz ŠLEHlých).
Samotná Bernardova rocková noc byla rodinně pojatým křížencem vesnické tancovačky a rockového festivalu, se setměním, když jsme dorazili do rozjetého víru programu, vystoupila místní parta hardrockový strejců Ňadras s vlastní svým limitům odpovídající interpretací skladeb AC/DC, Deep Purple, Black Sabbath, Judast Priest atd. Byla to docela legrace a vodvaz :)
Skvělý byl i nahorudolů band Schodiště. Totems nastupovali, mám dojem, až po půlnoci. Jedná se o "hardtramp" hospodskou partu cca o jedenácti lidech, v jejichž pozadí stojí a "odhlučněnou valchu" skromně a střídmě obsluhuje dvorní textař a duch kapely Vlasta Třešňák. Radost poslouchat...
Jelikož v noci byla fakt docela zima, po performance Totemů jsme okolo půl třetí už nevyčkali další superskupiny Vemeno a zalehli do speciálně upraveného Indiána k lehkému spánku za vzdálených rytmů Vemena a do jasného rána pak kulervoucí drum´n´bassové diskotéky. Ráno nám zahrádkářská klubovna poskytla ještě trosky sociálního zařízení a po osmé ráno jsme byli prvními návštěvníky vedlejšího Babiččina údolí.
A to je všechno, protože prázdniny jsou pomalu v hajzlu :)


Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku