GILAD ATZMON v JazzTangens - pátek 26.1.2024

Izraelský spisovatel a saxofonista, který hrál s Pink Floyd a Paulem McCartneyem… a taky s: Robbiem Williamsem a Sinead O'Connor… přijel do našeho milého jazzového sklepa s touhle partou:

• GILAD ATZMON /ISR/ - saxofony
• DANIEL BULATKIN /CZ/ - piano
• TARAS VOLOŠČUK /UKR/ - kontrabas
• DUŠAN ČERNÁK /CZ/ - bicí

Něco málo o hvězdě večera:
Gilad Atzmon (Izrael/UK) Narozen 1963. Původem izraelský, dnes již britský jazzový saxofonista s nezaměnitelným tónem, ovlivněný mimo jiné Charlie Parkerem, Johnem Coltranem a židovskou lidovou hudbou. Nyní žije v Aténách, několikrát již koncertoval v ČR, je i úspěšným spisovatelem. Hrál a nahrával mimo jiné s: Pink Floyd, Paulem McCartneyem, Robbiem Williamsem, Sinead O'Connor, … web: https://gilad.online/
Gilad Atzmon (UK) je špičkový jazzový saxofonista, narodil se v Izraeli, vystudoval Rubinovu hudební akademii v Jeruzalémě, sloužil v izraelské armádě, léta žil v dobrovolném "exilu" v Londýně ve Velké Británii, kde jako hráč na saxofon patří k velmi vyhledávaným jazzovým hudebníkům.        
Roku 1994 „emigroval“ do Británie a studoval na Essexské univerzitě. Roku 1998 se stal členem skupiny The Blockheads a s vystupováním v ní pokračoval i po smrti jejího frontmana Iana Duryho. Roku 2007 hrál na albu hudebníka Roberta Wyatta a rovněž spolupracoval se skupinou Pink Floyd na jejím patnáctém albu The Endless River (2014).


YOUTUBE-IKpng   https://youtu.be/4P7vSRHwDwY?si=WqIhZ0SeFMdpgaBT